Thumbnail
  • 15.07.2023

UTED’den My Technic ve THY Teknik’e ziyaret

 

Havacılık alanının aktörleriyle bir araya gelmek amacıyla sektör ziyaretleri gerçekleştiren UTED yönetimi, My Technic ve THY Teknik’e ziyaret gerçekleştirdi. Derneğin çalışmaları hakkında My Technic ve THY Teknik yöneticilerini bilgilendiren UTED, sektör aktörlerinin havacılık alanına yönelik deneyimlerinden ve gelecek vizyonlarından istifade etti.

 

Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED), sektör ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. UTED Başkanı Ömür Caninsan, UTED Başkan Yardımcısı Murat Baştürk ve UTED Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz ay My Technic Genel Müdürü Serkan Ertekin ve THY Teknik A.Ş Eğitim Başkanı Dr. Mahmut Demirkan’a ziyarette bulundular.

My Technic’e yapılan ziyaret, hem dernek üyeleri hem de sektör profesyonelleri için büyük bir fırsat ve ilham kaynağı oldu. My Technic’e yapılan ziyaret, birçok yerli ve yabancı firmada yöneticilikler yapmış, sektörde vizyoner liderliğiyle tanınan, yüksek bilgi ve deneyime sahip başarılı bir yöneticilik kariyerine sahip ve şirketin genel müdürü olarak görev yapan Serkan Ertekin ev sahipliğinde gerçekleşti. Ertekin’in ya sıra ev sahipliğine ayrıca My Technic Uçak Bakım Müdürü olarak görev yapan, deneyimi ve bilgi birikimiyle başarılı bir kariyere sahip Halil İbrahim Eroğlu da eşlik etti.

Derneğin misyonu ve hedeflerinin aktarıldığı ziyarette; My Technic Genel Müdürü Serkan Ertekin de, şirketin başarı hikayesini anlatarak, havacılık alanındaki trendleri, ülkemiz ve dünya MRO pazarı çevçevesindeki fırsatları, yönetim stratejilerini ve havacılık alanındaki gelecek vizyonunu ortaya koydu. Ertekin, havacılık alanındaki sektörel deneyimlerini UTED yetkilileriyle paylaştı. Ertekin, ziyaret sırasında, kendi deneyimlerinden yola çıkarak kariyer ipuçları ve liderlik tavsiyelerinde bulundu; ayrıca liderlik anlayışıyla değerli bilgiler ve iç görüler sunarak derneğe katkıda bulundu.

Vizyoner bakış açıları, hoş sohbetleri ve derneğe vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür eden UTED yöneticileri, “Bu özel ziyaret, UTED olarak, üyelerimize değerli bilgiler ve ilham kaynakları sunma misyonumuzun bir parçası olmuştur” derken, ufuk açıcı paylaşımlarda bulunan MyTechnic yöneticilerine misafirperverlikleri için şükranlarını sundu.

UTED’in gerçekleştirdiği sektör ziyaretlerinin ikinci durağı THY Teknik A.Ş’ye oldu. Akademisyen kimliğine sahip olması sebebi ile birçok üniversitede dersler vermiş ve yayınları bulunan; çeşitli firmalarda İnsan Kaynakları Başkanlığı ve üst düzey yönetici olarak görev yapmış, insan kaynakları ve eğitim alanında büyük bir deneyim ve liderliğe sahip THY Teknik A.Ş Eğitim Başkanı Dr. Mahmut Demirkan’ı ziyaret etti.

UTED’in faaliyetlerine ve gündemine ilişkin bilgilendirme yapılan ziyarette, ev sahibi Dr. Mahmut Demirkan da THY Teknik A.Ş Eğitim Başkanlığı’nın hedefleri ve stratejileri hakkında bilgi verdi.  Demirkan, eğitimdeki ilerlemeler ve gelecek planlarından bahsederek, eğitim kalitesini artırmak için yürütülen çeşitli programlar, projeler ve iyileştirme çabaları hakkında paylaşımlarda bulundu. Gelecekteki eğitim trendleri ve beklentileri hakkında fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette, yeni teknolojilerin eğitimdeki rolü, dijital becerilerin önemi, öğrenme ortamlarının dönüşümü gibi geleceğin eğitim vizyonu konuları ele alındı.

Ziyaret çerçevesinde, UTED yöneticileri samimi ve içten sohbetleri ile birlikte deneyim ve vizyonunu dernek yöneticileriyle paylaşarak derneğe katkı sunan Dr. Mahmut Demirkan’a teşekkür etti.

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği