Thumbnail
  • 15.05.2023

GELENEKSEL ‘UTED İFTARLARI’NDA YENİDEN BULUŞTUK...

Geçmişten günümüze tüm uçak teknisyenlerinin buluştuğu geleneksel

UTED İftar Buluşmaları’mızı  Atatürk Havalimanı THY Eğitim Akademisi’nin

merkez restoranında 15 ve 16 Nisan tarihlerinde iki oturum şeklinde gerçekleştirdik,

“İyiliğe Uçanlar” derneği aracılığıyla ile düzenlediğimiz “Bir İftar Bizden Bir İftar Sizden” kampanyasından toplanan bağışlarla,  deprem bölgesinde bulunan Kilis’teki depremzedelerimize bir iftar yemeği daha verilmesine vesile olduk.

UTED yönetimi olarak, bu yıl gerçekleştirilen iftarları Ramazan ayının ruhuna hizmet etmek amacı ile paylaşmanın, birlikteliğin, yardım etmenin huzurunun daha çok hissedilmesi adına, hem daha mütevazi bir şekilde gerçekleştirmek, hem de daha yüksek katılımın sağlanabilmesi için, ‘THY Akademi Eğitim Yemekhanesi’nde üye olsun olmasın tüm meslektaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirme kararı aldık. Ayrıca İftarlarımıza katılarak “Bir iftar sizden bir iftar bizden” kampanyası ile de “İyiliğe Uçanlar” derneği aracılığıyla Kilis’te depremzedelerimize Ramazan ayının ruhuna yakışır biçimde yaptıkları yardımlar ile bir iftar yemeği daha verilmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizi göstermemizi sağlayan, ekmeklerini paylaşan tüm üye ve meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Gelecek yıllarda daha geniş katılımlı daha çok hayıra vesile olacağımız nice iftarları yapmak dileği ile…

 

İFTAR YEMEĞİ DERNEK BAŞKANIMIZ

ÖMÜR CANİNSAN’IN YAPTIĞI AÇILIŞ

KONUŞMASIYLA BAŞLADI

Ömür Caninsan yaptığı konuşmada; “İftar Davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin sayesinde bir yaraya merhem, bir çorbaya tuzumuz olabildi. Sivil Toplum kuruluşu olarak sadece mesleki süreçlerde değil sosyal sorumluluk projelerinde de olmamız gerektiğini üyelerimizden aldığımız yapıcı eleştiriler ile anlıyoruz. İstanbul’da THY Eğitim Akademisi Merkez Restoranı’nı bizlere tahsis ettiren THY Genel Müdürü Bilal Ekşi Bey’e, Ankara’da Hangar Restoranında hep birlikte bir sinerji yaratmamıza vesile olan Mikail Akbulut Bey’e ve iftarlara katılan ya da katılamasa bile yardım kampanyasına destek olan tüm sektör yöneticilerine teşekkür etmek isterim. Biz uçak teknisyenleri ve sektör arasında mesleki gelişimi ilgilendiren tüm konularda köprü görevi görmek için varız. Gitgide büyüyen üye sayımızla daha fazla konuya değinip müzakereler ile çözülemeyecek herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Göreve geldiğimiz yaklaşık 1.5 aylık sürede içimizdeki enerji ile birçok konuya değinmeye çalıştık. Daha yolun çok başındayız sabırla, itidalle özellikle doğru iletişimle ilerleyerek beklenen sonuçları alabileceğimize inanıyorum. Bu vesile ile havacılık sektörünün, üyelerimizin, gençlerimizin ve tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Nice bayramlarda buluşmak üzere…”

 

GELENEKSEL UTED İFTARIMIZA KATILAN

MESLEKTAŞLARIMIZ, DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ BİZLERLE PAYLAŞTI...

Sinem Güldal: Geçmişte de Ömür Bey ile Türk Hava Kartalları derneği aracılığı ile çalışmalar yapmıştık. UTED Başkanlığına en az üyeleri kadar biz de sevindik. Çok güzel bir organizasyon olmuş, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “Bir iftar Bizden Bir İftar Sizden” kampanyasına verdikleri destek ile Kilis’te iftar mutfağımıza katkıda bulundukları için memnuniyetimi ifade etmek isterim.

 

Günay Esen: Yeni yönetim olarak genç arkadaşlarımızın desteği ve THY’nin sponsorluğu ile lüks restoranları aratmayacak bir organizasyon yapabilme fırsatı bulduk.Gelen üyelerimizin ve misafirlerimizin memnun ayrıldıklarını ümit ediyorum. Başkanımız sabahtan beri bizimle birlikte organizasyonun başında, yeri geldi bayrak astı,  yeri geldi masa taşıdı. Bu derneğe hepimizin sahip çıkmamız gerektiğini bizlere bir daha gösterdi.

 

Özcan Uzunoğlu:  Bu iftar yemeğine katılmaktan son derece onur duydum. Uçak mühendisleri grubu arkadaşlarıma buradaki ortamı selfi çekerek paylaştım. Uçak teknisyeni dostlarla birlikte daha da güzeli eski arkadaşlarımızla birlikteyiz, bu iftara da yeni yönetimi tebrik etmek amacıyla katıldım. Ömür başkan birlikte çalıştığımız birlikte 147 aldığımız arkadaşım. Çok iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum. Bizler de onalara destek olmak için elimizden geleni yapacağız.

 

Recep Gül:  Uted’in yeni yönetim kurulu olarak ilk organizasyonumuz olan, birlik ve beraberliğimizi temsil edecek olan iftiramızı bugün merkez yemekhanemizde en büyüklerimizden en küçüklerimize buluşmak üzere gerçekleştiriyoruz. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gelenekten geleceğe buluşma noktamız olsun. Bundan sonra daha iyi günlerde buluşmak üzere.

 

Sedat Yıldızlar: Yıllar sonra bir iftar yapıyoruz, yeni yönetime çok teşekkür ediyorum, inşallah böyle devam eder, Allah kolaylık versin yeni yönetime. mükemmeler hepsi. Zaten bu organizasyondan belli oluyor.

Hayri Saydam: Türk Hava Yolları’na 2000 yılından girdim. Hat bakım müdürü olarak çalışıyorum halen. Bir süre dernek üyeliğinden ayrılmak zorunda kalmıştım. Ömür Başkan seçildikten sonra kendisine destek olmak amacıyla tekrar üye oldum. Uzun süredir iftar davetlerine hiç katılamamıştım. Bu iftara katılmak, 15 yıl sonra bir ilk oldu benim için. Ömür Başkan’la birlikte, inşallah derneğimiz daha da güçlenerek yoluna devam edecek. Kendisini destekiyor ve teşekkür ediyorum.

 

Tamer Recep Dilli: Bu iftar organizasyonunu düzenleyen UTED yönetimine teşekkür ediyorum. Burada eski arkadaşlarımızı gördük; yeni arkadaşlarımızla tanıştık. Güzel bir kaynaşma oldu. Çok mutluyum kendi adıma. Yönetime çok teşekkür ederim ve dernek olarak üslendikleri yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

Hakan Kurt: İftar organizasyonu çok keyifli ve güzeldi. Özellikle Atatürk Havalimanı Yemekhanesi’nde olması, bizlere eski günleri hatırlattı. Eski abilerimizi gördük, emekli abilerimizin katılımı yüksekti. Onlarla görüşmüş olduk. Güzel bir akşamdı, daha nicelerini ve güzellerini yaparız inşallah.

 

Metin Sezgin: 85’liler grubundanım. 1985 yılında başladım Türk Hava Yolları’na. Pandemi döneminde işverenin ricasıyla emekli oldum. Biz bu derneği havacılıkta en üst seviyeye çıkarttık ve havacılığın birleşme noktası haline getirdik. Derneğimizin şu anki durumunu çok iyi buluyorum. Tüm yönetim kurulundaki arkadaşlara başarılar diliyorum. Ve Metin Seçkin olarak her zaman, nerede, ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

 

Saim Ünal:   Bize bu geçeyi hazırlayan UTED yönetim kuruluna eski bütün arkadaşlarımı görme fırsatı verdiği için kendilerini çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu organizasyonların devamını diliyoruz. Biz de emekliler olarak hatırlanmak istiyoruz. Yeni yönetime başarılar diliyorum.

 

Ahmet Güngör: Yeni uted yönetimine çok teşekkür ediyorum bize bir nostalji yaşattı, 20 sene önce yine bu yemekhanede yemek yediğimi hatırladım ve eski arkadaşlarımla birlikte olmak benim için çok güzel bir duyguydu. Başarılı çalışmalar diliyorum UTED yönetimine, teşekkür ederim.

 

Fehmi Arı:  Öncelikle yeni yönetimize “Hayırlı olsun!” demek istiyorum ve tebrik ediyorum. Henüz daha yönetime yeni gelmelerine rağmen böyle bir iftar organizasyonu yapma pratiğine çok çabuk bir şekilde cevap verdiler. Zaten “bir lokma bir hırka” felsefesinden gidersek, burada bir lokma bir sohbetle arkadaşlarımızla hasret gidermek için UTED yönetiminin sağladığı imkan için teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.

Nasır Buğday: Emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Çok güzel bir organizasyon yapmışlar. Belki dışarıda bir restoranda yapılsa bu kadar insanı bir araya getiremezlerdi. Sefa Bey zamanında iftar yemekleri yaptık ama ilerideki iftarları da THY’den ricada bulunarak, buralarda iftar yapmak çok güzel olur diye düşünüyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum

Atilla Bibinoğlu: Çok mutluyum. Yıllardır görüşemediğim arkadaşlarımı tekrar gördüm. Bu organizasyonların daha çok tekrar etmesini temenni ediyorum. UTED yönetimine herşey için çok teşekkür ediyorum

Ali Şanşar: Öncelikle teşekkür ederim. Ben 1970 girişliyim.Yıllar önce  UTED yönetimlerinde kısa bir süre teşkilatlandırma sekreteri olarak görev almıştım. Özellikle bu tip toplantıların devamını rica ediyorum, çünkü ancak birbirimizi buralarda görebiliyoruz. Her şey için gençlere teşekkür ediyorum.

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği