Thumbnail
  • 15.05.2023

Spor dünyasından haberler

Rekabetin giderek arttığı günümüz spor dünyasında, uluslararası müsabakalarda elde edilen başarılar, tüm dünyada büyük yankı uyandırıyor. Sporun toplum üzerindeki etkisini artırması ve medyanın her geçen gün spora daha fazla ilgi göstermesi, bu müsabakaların önemini giderek artırarak, başarılı ülkeler için gurur ve prestij kaynağı oluşturuyor. Biz de bu sayımızda  dünyada ve Avrupa’da öne çıkan başarılı sporcuları ve çetin müsabakaları UTED okurlarımızla paylaşmak istedik

 

Erling Haaland

Son dönemde dünya futbolunun en önemli yıldızlarından biri olan Erling Haaland her geçen gün kendini daha çok geliştirip yeni rekorlara yelken açıyor. Bu sezon itibari ile 40 maçta 47 gol atarak M.City forması ile sezona damga vururken 6 asisti de hanesine yazdırmış durumda. 2022 yazında Dordmun’dan City’ye transfer olan yıldız forvet, son olarak da Muhammed Salah’ın 2017-2018 sezonundaki 38 maçta 32 gollük rekorunu da egale edip Premier Lig’de dengeleri değiştiriyor. Bakalım sezon sonunda Manchester City ve Erling Haaland hangi başarıları CV’lerine yazdıracaklar heyecanla bekliyoruz.

NBA Play-Off

NBA de Play-Off heyecanı başladı regular sezonu doğu Konferansı’nda birinci tamamlayan Milwaukee Bucks ile Batı Konferansı’nda birinci tamamlayan Denver Nuggets en avantajlı konumdaki takımlar. Normal sezonda ise sayı krallığını elinde bulunduran Sacremento Kings’ in point guard De’Aaron Fox, 38 sayılık bir ortalama tutturarak takımını play-off yarışına dahil etti. Sacremento Kings, İlk turdaki rakibi geçen senenin şampiyonu bu sene ise batı konferansında son düzlükte altıncı sıradan yer bulan Stepehen Curry’li Golden State Warirors oldu. İlk maçı da 126-123 kazanan Kings olurken Curry hayranları hayal kırıklığına uğradı. NBA Play-Off’lar ile çok heyecanlı bir ilkbahar dönemine girmiş oldu.

Canelo vs Ryder

Boksun süper yıldızı Meksikalı Saul “Canelo” Alvarez (58-2-2), eve dönüş maçında John Ryder (31-5-0) ile 6 Mayıs’ta Guadalajara’da karşılaşacak. En son Dmitry Bivol mağlubiyetinden sonra Gennadiy Golovkin galibiyeti ile tekrar prestij kazanan Canelo, uzun bir aradan sonra Meksika’daki ilk karşılaşmasını gerçekleştirecek. Diğer tarafta John Ryder WBO Interim Süper ortasiklet ünvanı ile genel sıralamada ikinci sıraya yükseldi ve Canelo Team ‘ Eve Dönüş ’ maçında Ryder’a bu şansı vererek bu eşleşmeyi onayladılar. Yavaş yavaş Canelo vs Benavidez maçına doğru ilerliyoruz. 2023’ün sonbahar olmasa dahi 2024’ün ilk 6 ayında artık boks kamuoyu bu maçı yapmak için sabırsızlanıyor.

 

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği