Bekleme Ekranından Çık

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,


Bilindiği üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan iş kolu yönetmeliği ile 2015 yılının Temmuz ayında, uçak bakımı yapan çalışanlar metal iş kolunda sayılmıştı.

 

Bu karar sonrasında, THY Teknik A.Ş.’de yetkili sendika belirlenmesi ile ilgili süreç başlamış, Çelik-İş Sendikası da yetkiyi almıştı. Ancak, TİS görüşmeleri süresince sendika yönetimi çalışanların sorunlarını göz ardı etmiş ve TİS sözleşmesini imzalamıştı. TİS imzalandıktan sonra, imzalanan TİS ile yeni adaletsizliklerin de meydana geldiğini ifade etmiştik.


Havacılık Şubesi için seçim yapılacağını dile getiren sendika yönetimi, yine aynı tutarsızlığı göstermiş ve Havacılık Şubesini atama yolu ile belirlemiştir. Biz bu tutumu, bu davranışı çalışanlara saygısızlık olarak görüyoruz.


Bu listeyi oluşturan arkadaşlarımızın seçim ile Havacılık Şube yönetimine gelmek istediklerini biliyoruz. Atama yolu ile bu görevi kabul etmelerini uygun bulmuyoruz. THY Teknik A.Ş.’de mutlaka seçim olmalı.


Kendisi ile ilgili hak arayışlarında Uçak Teknisyeni meslektaşlarımızın önceki yıllarda olduğu gibi geri durması uygun değildir. Meslektaşlarımızın sorumluluk almasını ve sendika seçimlerinde aday olmasını ve yönetimde olmasını bekliyoruz.

 

Değerli Üyelerimiz,


Bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, Hava Trafik Kulesini ziyaret edeceğiz. Sevimli çocuklarımız, İstanbul semalarındaki yoğun hava trafiğinin akışını yöneten Hava Trafik Kontrolörü dostlarımızın iş ortamını görme olanağı bulacaklar.


Dernek lokalimizde, bu yılki hediyemiz olan maket uçağın dağıtımına başladık. Hediyemize olumlu geri dönüşleriniz ve ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Daha iyilerini sizlerin beğenisine sunmak için çalışacağız.


Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.


Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği