Bekleme Ekranından Çık

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, çocuklarımızın havacılık sektörünün gelişimini görebilmeleri, model uçak yaparak üretimin tadına varmalarını ve yaptıkları uçakları uçurarak eğlenmelerini sağlamak amacıyla İstanbul Havacılık Müzesi ile ortak bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu etkinliğimize, mesleğimizin yaşayan efsanesi, duayen Uçak Teknisyeni Tayyar GÜLER de bizi kırmayıp katıldı. Kendisine buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Gelenekten geleceğe güzel sahnelerin hayat bulduğu bir etkinlik oldu.

İstanbul Havacılık Müzesi Yönetimine de gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederim.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Ülkemizin gelişiminde lokomotif sektörlerin başında havacılık gelmektedir. Ülkemizin sivil havacılığının geliştiğini de gururla görüyoruz ve bunu her fırsatta dile getiriyoruz.

Ülkemizin havacılık alanında gerçekleştirmeye çalıştığı en büyük hedeflerden birinin de uçak üretimi olduğunu biliyoruz. Uçak ve uçak malzemelerinin üretimi için çaba sarf edilmektedir. Bu çalışmaları destekliyoruz ve olumlu neticeler alınmasını bekliyoruz.

 

Ülkemizdeki havacılığın gelişiminde, tüm zorluklara rağmen uçak üreten, vizyon sahibi ve girişimci ruha sahip Nuri DEMİRAĞ ve Vecihi HÜRKUŞ gibi insanlarımıza geçmişte sahip çıkılmadığı her fırsatta ifade edilmektedir.

Nuri DEMİRAĞ ve Vecihi HÜRKUŞ tarafından üretilen uçaklar, en çok ziyaret edilen havacılık müzesi olan İstanbul Havacılık Müzesinde bulunmamaktadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu müzeleri ziyaretlerinde, ülkemiz insanının ürettiği uçakları canlı olarak görmesi ve üretim sürecini dinlemeleri; gelecek nesillerin, ülkemizin ‘uçak üretimi’ hedefinin başarılabileceğine olan inancını perçinleyecektir.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Genç meslektaşımız Tuğrul Tuna BEKEN’in hayatını kaybettiği kaza yaşanalı iki yıl oldu. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun, Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.

Meslektaşlarımızdan, kendilerinin ve uçak bakımında çalışan diğer arkadaşlarımızın güvenliğini her şeyden daha fazla önemsemelerini rica ediyoruz.

 

Önce çalışan güvenliği…

Türkiye gerçek anlamda emekçi bir milletten oluşmaktadır. Dünyada en çok çalışan nüfuslardan birine sahibiz. Ülkemizdeki havacılık emekçilerinin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü, birlik, kardeşlik ve dayanışma içinde geçirmelerini dileriz.

 

Tüm meslektaşlarımıza ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz.

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği