Bekleme Ekranından Çık

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,
Bir asır önce sömürgeci güçler tarafından ülkemiz işgal edilmiş. Aziz Milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, damarlarında taşıdığı asil kan ve yüreğindeki yüce iman ile, sömürgeci ülkelerin gelişmiş silahlarına karşı, yokluk ve yoksullukla var olma mücadelesi vermiş, bu samimi ve inanç yoğunluğunda yapılan mücadelenin sonunda zafer Yüce Milletimizin olmuştur.
Bu destansı mücadele ve zafer sonrasında milletimizin esaretten kurtulması için liderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını ve bu destansı mücadeleyi anlatan her okuduğumuzda tüylerimizi diken-diken eden İstiklal Marşı’mızın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle ve minnetle anıyoruz.
Çok uzaklardan gelen ve sınırlarımızda terör yapılanması oluşturanlara karşı, yüz yıl önce olduğu gibi bugünde Millet olarak bir bütün olarak karşı koyuyoruz.
Bu toprakları ve masum insanları korumak için mücadele eden Mehmetçiğimizin yanındayız.
Destek kampanyamız ile ilgili detayları sektörümüzdeki tüm ilgililerle paylaşacağız.
Değerli Meslektaşlarım,
Şubat ayı kısa olduğu için bizim açımızdan da oldukça yoğun geçti diyebilirim. Yakın zaman önce SHGM Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Sayın Can EREL’i makamında ziyaret ettik. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretimizde, Can Bey’e yeni görevinde başarı dileklerimizi ilettik.

Bu görüşmede, son dönemde mesleğimizin ve meslektaşlarımızın yaşadığı gündemde olan problemlerini de dile getirdik. SHT-66 Çalışma grubunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Uçak bakım sektöründeki sorunların çözümü için çalıştığımızı ifade ettik. Çalışmalarımızda ortaya çıkan sonuçları da SHGM ile paylaşma yönünde mutabık kaldık.

Değerli Meslektaşlarım,
Sivil Havacılık Bakım okullarında okuyan öğrencilerimizden, çalışmalarımız, mesleğimiz ve yasal mevzuatla ilgili derneğimizden yoğun bilgi talepleri olmaktadır. Bu taleplerden bir tanesi de Türk Hava Kurumu Üniversitesi Uçak Teknolojisi öğrencileri tarafından yapıldı. THK Üniversitesinde eğitim alan öğrencilerimizin 21 Şubat 2018 tarihindeki teklifini kabul ettik ve öğrencilerle buluştuk.
Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşimizde;
• Uçak Teknisyeninin niteliği,
• Eğitim süreci
• Ülkemizdeki lisanslandırmanın mevcut durumu,
• Uçak Teknisyeni olmak için eğitim alan öğrenci sayısı,
• Uçak Teknisyeninin çalışma alanları
gibi konularda Uçak Teknisyeni adaylarını bilgilendirdik.
Uçak bakım alanında yükseköğretim düzeyinde eğitim alan çok sayıda genç Uçak Teknisyeni adayları bulunmaktadır. Bu yönelim ülkemiz için bir fırsat ve bu fırsatı büyük bir faydaya çevirebiliriz. Bu eğitim kurumlarının niteliğini uluslararası kabul gören standartlara ulaştırarak nitelikli işgücü üretebiliriz ve ürettiğimiz nitelikli iş gücünü Ortadoğu ve Avrupa’ya transfer edebiliriz.
Sektörün karar vericilerinin vizyon sahibi olmasını, sorunları tüm boyutları ele almasını bekliyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,
Tüm emekçi kadınların, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü bayan “Uçak Teknisyenleri” nezdinde kutlarım. Vatanımızın ve Milletimizin birliği, beraberliği ve ortak hedeflerimize olan inancımızın, 1915 yılında Çanakkale’de olduğu gibi çelikten bir zırh ile korunmasını Yüce Allah’tan dileriz.
Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın gelişmesi için çalışan tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği