DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,


Havacılık Bakım Sektörü çalışanlarını yakından ilgilendiren ve SHGM tarafından düzenlenen SHY 66 Çalışma Gruplarına katılmak ve sektör çalışanlarının bu çalışma gruplarında sesi olmak istediğimizi daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şubat ayı içerisinde, SHGM tarafından düzenlenen lisans edinme sürecinin gözden geçirilmesi toplantısına UTED olarak katıldık.

 

Bu toplantıda; lisans edinme sürecinde zorunlu olan tecrübe kayıtları içeriğinin tekrar gözden geçirilmesine karar verildi.


Mart ayı içerisinde SHGM tarafından, güç sistemleri (motor), uçak sistemleri (gövde) ve aviyonik sistemler tecrübe kayıtları içeriğinin değerlendirilmesi yapılacak. UTED olarak biz de bu çalışmaların içinde olacağız. Camiamız için hayırlı olmasını dilerim.


Ayrıca, uçak bakım lisansı edinme sürecinde problem yaşayan arkadaşlarımızın, meslektaşlarımızın sıkıntılarını SHGM yetkililerine doğrudan aktaracağı bir toplantı daha gerçekleştireceğiz. Lisans edinme sürecinde yaşanan sorunları veya yaşanması muhtemel sorunları SHGM yetkililerine aktarmak için tüm ilgilileri bu toplantıya davet ediyoruz.


Değerli Meslektaşlarım,


Geçtiğimiz ay içerisinde, SHYO okullarından mezun işsiz kardeşlerimizin istihdam edilmesi için THY Teknik A.Ş. yetkililerinden talebimiz olmuştu. Bu kardeşlerimiz için, THY Teknik A.Ş. tarafından sınav açılması bizleri sevindirmiştir.


Buradan Sivil Havacılık Yüksek Okulu yöneticilerine sesleniyorum; bu okulların kuruluş amaçlarını özümseyin, mezunların sektöre kazandırılmasını ve sektördeki nitelikli iş gücü açığının giderilmesi için, lütfen sorumlu davranın, emek sarf edin. Bu okulların, uçak bakımına nitelikli insan yetiştirerek ülkemiz sivil havacılığının gelişimine katkı sağlamasını bekliyoruz.


Değerli Meslektaşlarım,


Son dönemde, teröristler tarafından güvenlik güçlerimize ve masum insanlarımıza yönelik hain saldırılar artmıştır. Toplum olarak bu saldırılarda vicdanlarımızı sızlatan kayıplar da yaşıyoruz. Güvenlik güçlerimizin, teröristleri ve destekçilerini yok edeceğine inancımız tamdır. Rabbim, ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin refahı için görev yapan güvenlik görevlilerimizi güçlü ve kudretli eylesin.


Saygılarımla..

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği