Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 03.11.2022

ISTANBUL AIRSHOW’A KATILDIK!

 

Pandemi sebebiyle ertelenen Istanbul Airshow firmaların ve ziyaretçilerin katılımı ile 6-8 Ekim tarihleri arasında Atatürk Havalimanı eski dış hatlar terminali’nde yapıldı. UTED olarak katılım gösterdiğimiz fuar standımızda sivil havacılık sektörünün yolcu uçaklarından havalimanlarına, havacılık endüstrisinden iş jetlerine, uçuş eğitiminden havalimanı güvenliğine kadar tüm sektör bileşenleri ile bir araya geldik.

 

Türk Sivil Havacılık Sektörü, 13’üncü kez kapılarını ziyaretçilere açan İstanbul Airshow’da bir araya geldi. Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen fuarın açılışını Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptı. Fuarın yapıldığı Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanı sıra, Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek, Türk Hava Yolları Yönetim (THY) Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, TAV Havalimanları Holding CEO’su Serkan Kaptan başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

 

Fuar kapsamında havacılık sektöründe bulunan ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yapan şirketler, MRO’lar, Motor/ Parça üreten firmalar, dernekler ve okullar katılımcı olarak yer aldı. Fuar süresince hem sektör ilgilileri hem de sektörü yakından takip eden havacılık tutkunları, Covid-19 salgını nedeniyle tüm uluslararası havacılık fuar ve organizasyonlarının iki yıl boyunca iptal edilmesinin ardından gerçekleşen ulusal anlamda ilk fuar olması sebebiyle yoğun bir katılım gösterdi.        

 

UTED (Uçak Teknisyenleri Derneği) olarak Istanbul Airshow’a E-15 no’lu stand numarası ile katıldık. Standımıza firmaların ve ziyaretçilerin ilgisi oldukça yüksekti. Standımızı gezen ziyaretçilere derneğimizin hali hazırda devam eden çalışmaları, gelecek zamanda planlanan projeler ve havacılık sektöründen beklentiler hakkında bilgiler verdik.

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği