Bekleme Ekranından Çık

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

 

UTED olarak mesleğimiz ve meslektaşlarımızla ilgili değişiklikleri yakından takip ettiğimizi ifade etmek isterim. SHGM yetkilileri ile iletişim halindeyiz.

 

Özellikle Temel Eğitim Tecrübe Kayıt Listesinin yeniden düzenlenmesi için gerekli girişimleri, bilgilendirmeleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz…

 

Ağustos ayının başında Genel Sekreterimizle birlikte SHGM yetkilileri ile verimli bir görüşme daha gerçekleştirdik. UTED ve sektör çalışanlarının katkıları ile hazırlanan taslak Temel Eğitim Tecrübe Kayıt Listelerinin gözden geçirilmesi ve yayınlanmasını isteyen ve lisans alım sürecinde olan meslektaşlarımızın taleplerini SHGM yetkililerine ilettik.

 

Söz konusu listelerin biran önce yayınlanmasını bekliyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Eylül ayı ile yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlıyoruz. Eğitim sürecinde olan tüm çocuklarımızın zihni ve yolu açık olsun. Geleceğimiz, bugün eğitim alan gençlerimizin verimli çalışmaları ile şekillenecektir.

 

Burada, özellikle uçak bakım alanında eğitim alacak yükseköğretim kurumlarını tercih eden gençlerimize, tercih ettikleri okullarının SHGM tarafından yetki durumlarını sorgulamalarını şiddetle öneriyorum.

 

SHGM tarafından yetkisi olmayan okullarda alınan eğitimin, bu mesleğin en büyük kazanımı olan Uçak Bakım Lisansı edinimi sürecine bir katkısı olmayacağını bir kez daha hatırlatmanın uygun olacağını belirtmek yerinde olacaktır.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Son bir yıl içerisinde yaşananlara millet olarak, birlik ve ortak değerler merkezinden ayrılmadan hareket etmemiz, toplum olarak büyük hedefleri başarmaya olan umutlarımızın yeniden parlamasına neden olmuştur.

 

Bu ruh hali ile Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, Milli birlik ve kardeşliğimizin güçlenerek devam etmesini Yüce Allah’tan dilerim.

 

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz.

 

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği