Bekleme Ekranından Çık

12. Amalgam dolguların çıkartılması ve detox

Elektro manyetik alan ile ilgili yapılan bir başka araştırmada vücutta bulunan metal implant ve amalgam dolguların, insan vücudundaki elektrohasasiyeti arttırdığını göstermektedir. Özellikle dişlerdeki amalgam dolguların vücut bağışıklığını ve direncini azlattığı görülmektedir. Amalgam dolgular antenler gibi civa açığa çıkartmaktadır.

 

Avusturlayalı EMF uzmanı Don Maisch’in hipotezine göre, “civa dolgular antenler gibi davranmaktadırlar ve kullanan kişi bir katot ışını yayan ekran önünde oturuyormuş gibidir ve sağlığını olumsuz etkileyen elektrik akımları ağzında meydana gelir.”

 

İngiliz fizikçi Salford Universitesi eski öğretim görevlisi Cyril W. Smith’in açıklamalarında “elektrolik akımlara neden olabilen %50 civa içeren diş dolguları ile farklı akımlar içeren amalgam dolgular ile dokular elekrolik akıma neden olmaktadırlar.”

 

Hastların damaklarında ağızlarında bulunan civa nedeniyle siyah lekeler görülmekte olup, amalgamın bulunduğu doku radyo yayınları gibi çevre frekanslarını iletme görevini üstlenmektedir bu şekilde tıpkı kedilerin bıyıklarındaki kristal set özelliği oluşmaktadır. Bir diş hekiminin paylaştığı bir olayda, hastanın ağzından müzik sesi geldiği ve bunun amalgam dolgudan kaynaklandığıdır, dolgu çıkartılınca rahatsızlık ortadan kalkmıştır. Civa toksitleri sıklığı ve cep telefonu frekanslarının durumu ne yazık ki otonom sinir sistemi parasempatik stresin dallanmasına neden olmaktadır.

 

Vücudumuzun direncini EMF maruziyetini en aza indirerek, kendimiz korumanın yanında vücut direncimizi de arttırmak gerekir. Dr. Havas; bağışıklık sistemini inşa etmek için ne gerekiyorsa yapılarak, vücudu toksinlerden arındımak, civa içeren amalgam dokulardan kurtulmak, ayrıca toksik etkiye neden olan mesleki maruziyetler gibi etkilerden temizlenmek gerektiğini vurgulamaktadır. Bütün bunların yanında böcek zehirleri gibi RF’s de nürotoksiktir. Böcek ilaçlarının kullanımından da kaçınılmasının son derece önemli olduğunu vurgulamaktadır. Son yıllarda gelişen sanayi ile tarımsal ortamda kullanılan böcek ilaçlamaları vücudumuza en kolay yoldan alınan toksik maddelerdir.

 

Amerikalı fizikçi Joseph Mercola’ya göre; vücudunuzda amalgam dolgular varsa bunlar sıradan hekimlere çıkartılmamalıdır. Civa buharlarının tehlikesine de maruz kalmaktan uzak kalmaya çalışılmalıdır. Sadece Biyolojik diş hekimi ile amalgamlarınızın ortadan kaldırılması denenmeli ve Intenational Academy of Oral Medicine & Toxinology (IAOMT) ile eğitilmiş, sertifikası olan hekimler tarafından belli yöntemlerle bu dolgular çıkartılmalıdır. Amalgam dolguyu çıkartan diş hekimi biyolojik olmayan bir dişçi olursa ne yazık ki ciddi böbrek hasarı verebilmektedir. Diş hekimleri amalgam dolguyu çıkartırken etkili bir emiş sistemi kullanarak, amalgam partiküllerinin ve civa buharının vücuda yayılmasını engelleyerek, havanın civa içermeyen kaynağı ile işlemleri tamamlamalıdır.

 

Dr. Havas’ın açıklamalarına göre sauna ve bağırsakların yıkanması, kenetlenmiş maddeleri etkili bir şekilde vücuttan temizler, fakat bu işlemlerdeki sağlık risklerini en aza indirmek için sağlık hizmeti veren kişi uygulamayı nazik bir şekilde yapmalıdır.

 

Emfact.com sitesinde Don Maish İsveçli psikiyatrist Ulrika Aberg’in yaptığı çalışmaları şöyle anlatmaktadır; “Amalgam ve elektrosensitive hastaları ile çalışırken 1200 hasta ile görüştüm. 1200 hastanın 300-400’de ana problem elektrosensitiveydi. Aşağı yukarı %50‘si daha güçlüydü ve daha iyi hissediyordu, onlar enjeksiyon ile B12 alıyorlardı ve kanda civanın dolaşımını B12 vitamini bozmaktadır. Para amino bezoic asit (PABA) kullananlar ise daha hafif hastadırlar. Geçen yıl sürecinde diş ve çenedeki yüksek enfeksiyonun ve yüksek metalin hastalar için önemini anladım. Bu enfeksiyonlar, hastalıklalılların tedavileri ve metallerin vücutlarından alınması bireysel iyileşme sürecinde gerekli olabilmektedir”. Ayrıca İsveçli hekim Karin Ockert 42 hastada yaptığı çalışmanın sonuçlarına göre amalgam dolgu çıkartılan hastaların %40’ında tamamen, %25’inde önemli ölçüde, %26 ‘ında ise hiç değişiklik görülmedi, %10’u ise daha kötü oldu.

 

Daha sağlıklı ve bilinçli bir hayat dilerim.

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği