DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş - TEOG olarak nitelenen ve sonuçları itibariyle, çocukluğunu yaşayamayan, mutsuz bireyler üreten sınav sistemi artık uygulanmayacak. Bu değişim, yalnızca havacılık sektörü için değil, beceri temelinde insan kaynağına ihtiyaç duyan diğer sektörler için de büyük bir fırsat olabilir.

 

 

Üretken ve mutlu çalışanların olduğu bir toplumda yaşamayı umut ediyorum.

Ülkemizde havacılık bakımı alanında eğitim alan ve tüm eğitim süresince, doğru okulları tercih eden bir gencimiz eğitim hayatı sonrasında, uçak bakım lisansına sahip olamadan mezun olmaktadır. Mevcut durum, ülkemizin kıt kaynaklarının heba edildiğini göstermektedir. Havacılık bakım eğitimi veren kurumları yönetenlerin ihtiyaçlara uygun müfredatlar belirlemesi ve hepimizin vergileri ile ayakta duran bu kurumların daha doğru yönetilmesini bekliyoruz.

 

Havacılık bakımı alanında eğitim veren kuruluşlarımızın, SHY/SHT-66 mevzuatına uygun eğitim vermesini ve 2006 öncesinde olduğu gibi, doğru okulları tercih ederek mezun olan gençlerimizin lisans sahibi olarak mezun olmasını bekliyoruz.

Eğitim kuruluşları tarafından gençlerimiz yeteri kadar mağdur edilmiştir.

 

 

Sektörümüzde yaşanan gelişmeleri ve yeni oluşumları yakından takip etmeye çalışıyoruz. Ülkemizdeki ve Ortadoğu’daki havayolu işletmelerinin artan uçak sayıları özellikle lisanslı (sertifikalı) ve nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyacın gün geçtikte artacağını göstermektedir. Dinamik ve genç nüfusumuzla havacılık bakımında ortaya çıkan bu talebi karşılayabiliriz.

Tüm yetkililerin sorumlu davranmasını ve bu fırsatın kaçmasına engel olmasını bekliyoruz.

Ayrıca, havacılık bakımı eğitiminde yaşanan sorunların çözümü, sektörde yaşananlardan yeteri kadar bilgisi olmayan kişilere/kuruluşlara bırakılmayacak kadar önemlidir.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Önümüzdeki yıl derneğimizin de 50. kuruluş yılını kutlayacağız. Derneğimize ve mesleğimize emek veren tüm büyüklerimizi bir kez daha şükranla yâd ediyoruz. 2018 yılı içinde bizlere yakışan güzel çalışmalar yapacağız ve bu çalışmaları tüm üyelerimizle paylaşacağız. Üye sayımızı artırmak ve sektör çalışanları ile keyif aldığımız etkinliklerde buluşmak istiyoruz.

 

 

Değerli Meslektaşlarım,

Dünyada ve özellikle bölgemizde yaşanan gelişmelere, “Büyük Türk Milleti” olarak birlik ve beraberlik içinde yön verebilmeyi Yüce Allah’tan dilerim.

Bu yıl, Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlayacağız ve şanlı bayrağımızı daha da yukarılara çekeceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan beri vatanımızın birliği ve bölünmez bütünlüğü için can veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olur İnşaallah.

 

 

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

 

 

Saygılarımla...

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği