Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 01.06.2021

Covid 19 ve biz  

 

Uzun bir süre hepimiz işimizden sevdiklerimizden uzak kaldık. Bu uzaklık bir taraftan kötü olmuş gibi görünse de, bir taraftan da hepimize iyi gelen yanları oldu. Bu süreç dünyada kendinizi yıprattığınız herşeyin boş olduğunu herkese kanıtladı. 

 

Uzun bir aradan sonra merhaba sevgili okurlarımız… 

Ülkemiz ve dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte hem bireysel hem toplumsal olarak çok şey değişiyor dönüşüyor. Uzun bir süre hepimiz hareketsiz yaşamdan -yani işimizden sevdiklerimizden- uzak kaldık. Bu uzaklık bir taraftan kötü olmuş gibi görünse de bir taraftan da bence kişisel olarak hepimize iyi gelen yanlarının olduğunu düşünüyorum. Bu zamanda birçoğumuzun farkındalığını arttırdı ve bence aksine birlik olmayı öğrendik diye düşünüyorum. Online da olsa kişisel gelişim çalışmaları kişilerin bakış açısını değiştirmeye yardımcı oldu. Yine yapılan enerji çalışmaları, kendi iç dünyamızı keşfetmemize yardımcı oldu. Yapılan ortak dua ve meditasyon çalışmaları Türkiye’de ve dünyada farklı titreşimler yarattı. 

İnsanlar belki de hiç inanmadıkları ya da ilgi alanları olmayan farklı konulara yönelerek hayatlarında fark yarattılar. Tabi bazı kişiler de ciddi travmalar yaşadı. 

 

Bu süreci daha sağlıklı ve hızlı atlatmak için birkaç önerim olacak… 

Öncelikle şimdiye kadar hayat telaşı yüzünden kendinizden çaldığınız zamanı, kendinize yeniden hediye edin. Biraz kendinizi dinleyip yaptığınız hatalarla yüzleşerek onları iyileştirmeye ve bunun için çözüm üretmeye çalışın. Kısacası kendinizi sevin ve ihmal etmeyin. 

Sevdiklerinizle belki normalde yüz yüze bile görüşemiyordunuz. Neden?... Zamansızlıktan… İşte bu süreçte sanal da olsa onlara bol bol vakit ayırın. Onları daha doğru tanımaya çalışın. Sevginizi yaşatmaya ve en önemlisi her zaman yanlarında olduğunuzu anlatmaya çalışın. 

Ortak çalışmalara katılarak bütüne katkıda bulunun ki, bütünün hayrına olan sizin de hayrınıza olur. 

 

Bu süreci bir değişim dönüşüm süreci olarak düşünün. 

Covid 19’a yakalanma, ölme korkusunu besleyip büyütmek yerine, aldığınız önlemlerle sağlıklı olma duygusunu yükseltin ve yayın. Unutmayın hangi duyguyu beslerseniz, o duygu büyüyerek yaşam alanınızı kaplar. Açıkçası enerji alanınızı temiz tutun ve koruyun. 

Elinizden geldiği kadar kitap okuyun. 

Şimdiye kadar zamansızlıktan yapamadığınız hobilerinizi gerçekleştirin. 

Geleceğinize dair yeni fikirler üretin. 

Sürekli aynı kısırdöngünün içinde iseniz bundan sızlanmak yerine nedenlerini bulmaya çalışın. 

 

İşin özeti; önce kendiniz olun ve kendinizi sevin. Sevmediğiniz yönlerinizi değiştirmeye çalışın. Hayat o kadar kısa ki göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Bu süreç dünyada kendinizi yıprattığınız herşeyin boş olduğunu herkese kanıtladı. Sadece siz varsınız. Emin olun bu bencillik değil, çünkü siz varsanız sevdikleriniz var. Siz iyi olacaksınız ki sevdikleriniz de iyi olsun bu yükselen enerji ile ortak çalışmalarla ve niyetlerle dünyada iyi olsun. 

Hayat aslında basit ve kolay, zorlaştıran bizleriz. Bu süreci ortak iyi niyetlerle korkmak yerine savaşarak, birlik ve bütünlük duygumuzu besleyip büyüterek en kısa zamanda birlikte atlatacağımıza gönülden inanıyorum. 

 

Umarım bu yazım sizin ve bütünün hayrına olur. 

 

Sağlıkla sevgiyle kalın.

 

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği