Thumbnail
  • 01.07.2022

Değerli Meslektaşlarım, 

Millet olarak, yarım asırdır organize bir şekilde örgütlenen ve hareket eden şebekenin gerçek yüzünü gördüğümüz ihanet gecesini yaşayalı altı yıl oldu

Vatanın her köşesinde, ihanete anında tepki veren “kahramanlar”, vatanımızı ve çocuklarımızın geleceğini kurtardı.

Maalesef, egemenliğimize karşı yapılan bu ahlak dışı saldırının sorumlularını adalet önüne çıkarmak için çok güçlü ve kararlı olduğumuzu söylemek doğru olmaz.

Ülke olarak çok büyük bir felaketin eşiğinden döndüğümüzü yaşadıkça anlıyor ve şükrediyoruz.  

Tekrar aynı kaderi yaşamamak için bu ve benzeri ihanet şebekelerinin nasıl çalıştığını ve bu şebekelerin asıl amaçlarını gelecek nesillere anlatmak hepimizin görevidir.

Değerli Meslektaşlarım, 

Bilindiği üzere geçtiğimiz ay, yükseköğretime giriş sınavları yapıldı.

Temmuz ayında da sınav sonuçları açıklanacak ve gençlerimizin geleceklerine yön verecekleri tercih heyecanları başlayacak.

Eğitim sürecinde olan tüm çocuklarımızın zihni ve yolu açık olsun.

Burada, özellikle uçak bakım alanında eğitim alacak yükseköğretim kurumlarını tercih etmeyi düşünen gençlerimize, tercih ettikleri okullarının SHGM tarafından yetki durumlarını sorgulamalarını öneriyorum.

Yanlış tercihler gözyaşlarına neden olmaktadır.

SHGM tarafından yetkisi olmayan okullarda alınan eğitimin, bu mesleğin en büyük kazanımı olan “Uçak Bakım Lisansı” edinimi sürecine bir katkısı olmayacağını bir kez daha hatırlatmak yerinde olacaktır.

Ülkemizde özellikle uçak bakım eğitim alanındaki yükseköğrenimdeki çarpık yapının son bulması, gençlerimizin hak ettiği “unvan”ı alması ve bu alandaki adaletsizliklerin giderilmesi için çalışmaya ve mücadele eden meslektaşlarımıza destek olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim. Yakın zamanda güzel sonuçlar alacağımızı umut ediyorum…

Değerli Meslektaşlarım, 

Pandemi süresince özellikle havacılık alanında çalışanlar olarak özveride bulunduk ve kurumlarımıza sahip çıktık. Birlik, beraberlik ve ortak değerlerden ayrılmadan kurumlarımızın hedeflerini gerçekleştirmesi için emniyetle ve yüksek verimle çalıştık.

Uçuş trafiğini izleyen uluslararası kurumlar, havayolu firmalarımızın uçuş sayılarının ve uçaklardaki doluluk oranlarının hızla arttığını, böylece pandemi öncesindeki değerlere ulaşıldığını yayınlamaktadır. Kuruluşlarımızın havacılık emekçilerinin “hak edişleri” ile ilgili makul ve adil kararlar almasının çalışan bağlılığını” artıracağını ifade etmek isterim.

Bu ruh hali ile Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, milli birlik ve kardeşliğimizin güçlenerek devam etmesini Yüce Allah’tan dilerim.

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz. 

Saygılarımla...

 

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği