Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 10.07.2021

Değerli Meslektaşlarım, 

Millet olarak kapkara bir ihaneti yaşayalı beş yıl oldu. 

 

Yüce Allah, bu rezilliği bu Millete reva görenleri kahreylesin.

 

Ülke olarak çok büyük bir felaketin eşiğinden döndük. 

 

O karanlık gecede, Yüce Milletimizin vatanın her köşesinde, ihanete anında tepki göstermesi geleceğimizi kurtardı.

 

Egemenliğimize karşı yapılan bu ahlak dışı saldırının sorumlularına, gelişmiş demokrasiye sahip batı ülkelerinin ikiyüzlü yönetimlerinin destek olduklarına da şahit olduk. 

 

Bu şanlı milletin, dünyada çok düşmanının olduğunu bir kez daha gördük.

 

Tekrar aynı kaderi yaşamamak için bu ihanet şebekesinin nasıl çalıştığını ve hedeflerini gelecek nesillere hatırlatmak hepimizin görevidir.

 

15 Temmuz ihanet gecesini bu aziz milletin zaferine dönüştüren ve Milli İradeyi korumak için şehit olan tüm vatanperverlere, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım, 

Pandemi süresince özellikle havacılık alanında çalışanlar olarak özveride bulunduk, kurumlarımıza sahip çıktık. Birlik, beraberlik ve ortak değerleri merkeze koyup bu değerlerden ayrılmadan emniyetli bakım için yüksek verimle çalıştık.

 

Azalan vaka, artan aşı verileri ve yeniden canlanan uçuşlarla birlikte işverenlerin de havacılık emekçilerinin fedakarlıklarını göz önünde bulundurarak hak edişleri ile ilgili makul ve adil kararlar alması çalışanlar için kaçınılmaz bir beklenti haline gelmiştir. 

 

Havacılık sektöründe özellikle pandeminin çalışanlara etkilerinin tespit edilmesi için anket çalışmalarının yapılması ve pandeminin sektör çalışanlarına olumsuz etkilerinin yönetilmesi çalışmalarının yapılmasını bekliyoruz. Bu çalışmaların kalitesizlik maliyetlerini azaltacağı, bakım ve uçuş emniyetini de doğrudan etkileyebileceği unutulmamalıdır.

 

Başta bayrak taşıyıcımız THY ve iştirakleri olmak üzere tüm havacılık emekçilerinin sosyal şartlarının iyileştirilmesi için yapılması düşünülen her çalışmaya katkı sağlamaya hazır olduğumuzu belirtirim.

 

Kıymetli Okurlar,

Ülkemizde özellikle uçak bakım eğitim alanındaki yüksek öğrenimdeki çarpık yapının da son bulması, gençlerimizin hak ettiği “unvan”ı alması ve bu alandaki adaletsizliklerin giderilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Dilerim sonuç alırız…

 

Bu ruh hali ile Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, Milli birlik ve kardeşliğimizin güçlenerek devam etmesini Yüce Allah’tan dilerim.

 

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz. 

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği