Thumbnail
  • 01.01.2023

Değerli meslektaşlarım,

2022 yılını da bitirdik. Son evrelerini yaşadığımız pandemi, çalışma standartlarımızı değiştirdi, ‘hibrid’ ve ‘uzaktan çalışma’ gibi yeni çalışma sistemlerin zorunlu olarak test edilmesini sağladı. Sahip olduğumuz ama çoğu zaman farkına varmadığımız olgu ve değerlerimizi daha iyi anlamamıza vesile oldu. Havacılık en fazla etkilenen sektörlerden biri oldu. Emekçiler olarak bu zorlu ortamda yaşadık ve çalıştık.

Havayolu firmalarımız ve havalimanlarımız pandemi döneminde uçuş verilerinde hep Avrupa’nın zirvesinde yer aldı. Krizi, çalışanlarının özverisiyle fırsata çeviren ve başarı hikâyeleri oluşturan havacılık şirketlerimiz oldu.

Şirketlerimiz, özveri ile çalışan personeline pandemi dönemindeki kayıplarını ortadan kaldırmak için iyi yönde ücret düzenlemeleri ve ilave ödemeler yaptı. 2022 yılı tüm sektör için mutlu bitti diyebiliriz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında da havayolu şirketlerimizin büyük kazanımları ile ülkemiz ekonomisinin lokomotif gücü olacağına gönülden inanıyorum.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ‘İstikbal’ hedefine ulaşmak için, ‘Yaşasın Cumhuriyet’ diyerek çalışmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Hatırlayacağınız üzere, 2021 yılı Aralık ayında, ülkemizin dört bir yanında uçak veya hava aracı bakımı alanında eğitim veren orta öğrenim kurumlarımız, üniversitelerimiz, uçak bakım alanında eğitim veren yetkili sektör kuruluşları ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzün yetkilileri ile ilk Türkiye Uçak Bakım Eğitim Kuruluşları (TUBEK) Toplantısını gerçekleştirmiştik. Bu toplantı sonrasında değerlendirme raporunu yayınladık. Rapor ve içeriğinde belirtilen konularla ilgili çalışmalar yaptık.

20 Ocak 2023 Cuma günü, ikinci TUBEK Toplantısını yine Atatürk Havalimanı’nda bulunan Türk Sivil Havacılık Akademisi’nde gerçekleştireceğiz. Bu alanda çalışmalara değer katacak tüm havacılık paydaşlarını toplantımıza davet ediyoruz. Katılımcıların, iletişim bilgilerini paylaşması için derneğimizle iletişime geçmesini bekliyoruz.

Otorite, sektör paydaşları ve eğitim kurumları olarak, ‘Geleceğe ve Gençlere Değer Katma Vizyonu’ ve ‘Ortak Akıl’ yaklaşımıyla ortaya çıkan fırsatları değerlendirmeli ve gelişim stratejileri belirlemeliyiz.

Tüm meslektaşlarımıza ve sivil havacılığımızın gelişmesi için çalışan, emek veren tüm paydaşlarımıza mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ederken, görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

 

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği