Thumbnail
  • 02.11.2022

Değerli Meslektaşlarım,

Ekim ayı içerisinde Bartın’da yine canımızın yandığı maden kazası meydana geldi. Kazada,
41 madencimiz hayatını kaybetti ve hayatı boyunca patlamanın izlerini taşıyacak 11 madencimizde yaralandı.

Hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, tüm madencilerimize sabırlar ve Yüce Milletimize başsağlığı dileriz.

Her maden kazası sonrasında;

“iş sağlığı ve güvenliği” ile ilgili tartışmalar oluyor,

Kaza ile ilgili sorumlu oldukları söylenen kişiler göz altına alınıyor,

Sonrasında kaza ve sonuçları unutuluyor.

Bu tür kazalar “iş sağlığı ve güvenliği” ile ilgili hafızamızın ve acılarımızdan öğrenme yeteneğimizin zayıf, toplumsal sorun çözme kabiliyetimizin yetersiz olduğunu her defasında kayıplarımızla yüzleşerek görüyoruz.

Allah böyle acıları tekrar yaşatmasın.

Kıymetli Dostlar,

Yönetimde bulunduğumuz süre boyunca, mesleki ve çalışma ortamındaki sorunların çözümü için çalıştık, elimizi taşın altına koyduk, havacılık bakım alanında yapılan sektörel çalışmalara katkı sağladık.

“Geleneğimizden geleceğe” sloganımızla meslek büyüğü abilerimizle ve genç meslektaşlarımızı aynı ortamlarda buluşturmaya ve köprü olmaya çalıştık. Bu yaklaşımla “Tarihin Tanıkları” bölümünü dergimize ekledik. Havacılık bakım alanındaki tarihsel nitelikteki gelişmeleri gelecek nesil meslektaşlarımıza aktardık. Havacılık bakım alanının hangi aşamalardan geçtiğini yaşayan efsanelerden hafızalarımıza kazımaya çalıştık.

Hepsine bir kez daha şükranlarımızı sunarım.

Değerli Meslektaşlarım,

Havacılık pandemi nedeniyle en fazla etkilenen sektörlerden biri olmuş, şirketlerimiz ve özellikle çalışanlar birçok fedakarlıkta bulunmuştu.

Havayolu şirketlerimizin uçuş sayılarında artışı ve seferlerdeki doluluk oranları yüzleri güldürmeye başlamıştı.  Şirketlerimiz, bağlılığı ve aidiyeti yüksek olan havacılık emekçilerine prim dağıtarak yapılan fedakarlıkları ödüllendirmesi çalışan motivasyonunu artırmaktadır.

Şirketlerimizin sürdürülebilir ve bol kazançlarının olmasını dileriz.

Değerli meslektaşlarım,

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa”yı ebediyete intikalinin 84’üncü yıldönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz. Yaşadıkça, mücadelesini ve başardıklarını idrak ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm çalışanlarına, görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği