Thumbnail
  • 01.09.2022

Sevgili meslektaşlarım,

Havacılık 2019 yılındaki gösterişli ve umut dolu günlerine geri dönüyor.

Hava trafiğinin artışına bağlı olarak havacılık şirketleri de uçak teknisyeni, pilot, kabin memuru ve yer operasyon alanında nitelikli havacılık profesyonellerinin iş gücüne olan taleplerini gün geçtikçe artırıyor.

En güzeli ise; bilgisine ve becerisine güvenen cesaretli meslektaşlarımızın, sınırları yıkarak Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’nun önde gelen firmalarında iş bulduklarını ve çalışmaya başladıklarını sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarıdır.

Bu paylaşımlardan gelecek adına mutlu ve nitelikli iş gücü transferi için umutlu olduğumu ifade etmek isterim.

Geçtiğimiz aylarda özellikle Almanya’da havacılık alanında iş gücüne ihtiyaç duyulduğunu içeren haberleri okuduk. Nitelikli iş gücü transferi devletimizin kurumları tarafından desteklenmeli ve daha kapsamlı ve planlı bir organizasyon ile yönetilmeli…

Ülkemizde, havacılık bakım alanında hizmet veren bakım kuruluşlarımızın da özellikle nitelikli ve işine değer katan personeli kaybedebileceğini bilerek personeli makine veya meta olarak görmeden insan merkezli bir yönetim tarzı geliştirmelerini dile getirmenin yerinde olacağını düşünüyorum. 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Bilindiği üzere rekabeti yüksek olan bir sektörde çalışıyoruz. Sektörümüzde yaşanan gelişmeleri ve pazarda meydana gelen yeni oluşumları pandemi nedeniyle bir önceki organizasyonu iptal edilen uluslararası “İstanbul Airshow” havacılık fuarında takip edebilme imkânı bulacağız.

UTED olarak bizde uluslararası havacılığın vitrini olan “İstanbul Airshow” havacılık fuarındaki yerimizi alacağız. Tüm üyelerimizi ve misafirlerimizi standımıza bekliyoruz.

Değerli meslektaşlarım,

Eylül ayı ile birlikte orta öğretim alanında yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlıyoruz. Tüm çocuklarımızın zihni açık olsun. Bu arada, uçak bakım alanında eğitim alacak yükseköğretim kurumlarını tercih eden gençlerimizin, tercih sürecinde okullarının SHGM tarafından onaylarını ve yetkilerini sorguladıklarını düşünüyorum.

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği