Thumbnail
  • 15.10.2023

Değerli okurlar;

Bazen tek bir satır yüzlerce sayfaya bedeldir. Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında UTED’in sizlere yazabileceği tek bir cümle herşeyi anlatır:

YAŞASIN CUMHURİYET!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanları ve Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri olarak, ülkemizin kaderini değiştiren; laiklik ilkesini benimseyerek din ve devlet işlerini ayrı tutan; eğitim ve kültürde çağdaşlaşmayı teşvik eden; halkımıza eşit haklar ve özgürlükler sağlayan Cumhuriyetimizin kurucularına şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugün, “Türkiye Cumhuriyeti” adını taşıdığımız bu büyük ülkenin temellerini sizler attınız. Sizin cesaretiniz, vizyonunuz ve kararlılığınız sayesinde, Türk milleti özgür bir şekilde kendi kaderini çizebilme fırsatı buldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceği için attığınız bu adımlar ve mirasınız her zaman hatırlanacak, ilelebet devam edecektir.

Sevgili dostlar,

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında göreve gelmiş UTED yönetimi olarak bu ağır sorumluluğun farkındayız. Üyelerimizin desteği, sektörümüzün bize olan inanç ve katkısıyla havacılık alanında ülkemizin uluslararası gelişimine önderlik edeceğimize, hava aracı bakım teknisyenlerinin mesleki hak ve değerleri için göstereceğimiz çabalarımıza olan inanç ve güveniniz hiç eksilmesin. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun.

Saygılarımla,

 

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği