Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 03.07.2019

Değerli meslektaşlarım,
Haziran ayı içerisinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde eğitim uçağı düşmüş ve uçakta bulunan iki havacı hayatını kaybetmişti. Kazada hayatını kaybeden havacılara Allah’tan rahmet dilerim.
Uted dergi yazarımız Devrim Gün de kaza geçiren uçakta bulunuyordu. Yazarımız bu kazadan yaralı olarak kurtuldu. Kendisine buradan bir kere daha acil şifalar dileriz. Bir an önce sağlığına kavuşmasını ve aramıza dönmesini bekliyoruz.
Geçtiğimiz yıl içerisinde de benzer bir kaza yaşanmış ve yine iki havacı hayatını kaybetmişti. Eğitim uçaklarının kazaları ile ilgili kök nedenler üzerine, daha düzenli ve disiplinli bir takip sistemi oluşturulmasını bekliyoruz.

Sevgili meslektaşlarım,
Üç yıl önce millet olarak çok büyük bir ihanet yaşadık. Bu olayı yaşayanların unutması kolay değil ama çocuklarımıza da yaşananları aktaralım. Bu ihaneti unutmayalım ve unutturmayalım. Devletimizin her alanı işgal edilmiş, kurumları bu milletin faydasına karar alıp uygulayamaz olmuştu. Çok büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Çok şükür ihanet şebekesine ve onun destekçilerine millet olarak geçit vermedik.

Milletimize tarihinin en rezil gecelerinden birini yaşatanlara ve destekçilerine Allah iyi gün göstermesin… O karanlık gecede mücadele ederek vatanımızı ve çocuklarımızın geleceğini kurtardık.

Geleceğimize ve egemenliğimize karşı yapılan bu ihanete, müttefikimiz olduğunu ifade eden batı ülkelerinin iki yüzlü yönetimlerinin hatırı sayılır derecede destek olduklarına da şahit olduk. Bu şanlı milletin, dünyada çok düşmanının olduğunu bir kez daha gördük.
15 Temmuz’u ihanet gecesinden bu aziz milletin zaferine dönüştüren ve vatanımızı korumak için bugüne kadar şehit ve gazi olan tüm vatanperverleri rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Ebediyete intikal edenlerin mekanları cennet olsun İnşallah.


Değerli dostlarım,
‘Milli Muharip Uçağı’ ve ‘Hürkuş Eğitim Uçağı’ gibi milli ve yerli projelerle havacılığımızı geliştirmeye ve dışa bağımlılığmızı azaltmaya çalıştığımız bugünlerde; Cumhuriyetimizin ilk yıllarında tüm olumsuzluklara rağmen büyük hedeflere, açık ufka, yenilikçi ve geliştirici vizyonu sahip olan Nuri Demirağ ve Vecihi Hürkuş’u havacılığımıza katkılarından ve gelecek nesillere cesaret veren çalışmalarından dolayı bir kez daha yad ediyoruz. Gençlerimizin havacılığımıza yön vermesini ve bu girişimcilerimizin başarı hikayeleri ile yeni hedefleri başarmalarına tanıklık etmeyi de gönülden arzu ediyoruz.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında tüm engellemelere ragmen üretilen uçaklarımızın olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz ve övünüyoruz. Ancak, bu uçaklardan günümüze kadar bir tane bile korunamamasının ve geleceğimiz olan çocuklarımıza onların ürettiği uçakları gösterememenin üzüntüsünü de yaşadığımızı ifade etmek isterim.


Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz.
Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği