Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 04.05.2019

Değerli Dostlar,

Tarihin hiçbir zaman diliminde esaret yaşamamış şanlı Türk Milletinin mensuplarıyız.

Bir asır önce yedi düvelin ülkemizi esir almaya çalıştığı ve ülkemizin büyük bir bölümünü işgal ettiği günlerde, Gazi Mustafa Kemal Paşa, silah arkadaşları ve onlara inanan atalarımızın, dedelerimizin vatanımızın her bölgesinde yokluklarla başlattığı “Milli Mücadelemizin” 100. yılını gururla yaşıyoruz.

Yüz yıl önceki yokluk şartlarında dahi insani değerlerimizi yaşatan ve milli onurumuzun kırılmasına izin vermeyen Gazi Mustafa Kemal Paşa başta olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun…

Milli mücadelemizin başlangıcı ve zafere giden mücadelemizin ilk adımı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Değerli Meslektaşlarım,

Yaklaşık bir ay önce sivil havacılığımızın yeni merkezi olan İstanbul Havalimanına taşınma gerçekleştirildi. Hedeflenenden daha kısa bir zamanda taşınma süreci bitti. Genel olarak başarılı bir taşınma yaşandı.

Sivil havacılığımızın büyük hedeflerinin gerçekleşeceğine inandığımız İstanbul Havalimanın da uçuş operasyonları da başladı.

Bu büyüklükte gerçekleştirilen taşınmaya göre az sayıda da olsa bazı aksaklıklar mevcut. Özellikle, vardiyalı çalışanları taşıyan personel servislerinin operasyonlarında yaşanan zaman kayıpları çalışanları olumsuz yönde etkilemekte ve motivasyonlarını bozmaktadır.

Bu zaman kayıplarından dolayı personel servis sürücülerinin de az dinlendiği ve bu nedenle kazalar oluşabileceğini burada gündeme getirmek ve tüm ilgilileri uyarmak isterim.

Ayrıca, çalışma alanlarında beslenme ve tuvalet gibi insani ihtiyaçlarını giderileceği tesislerde eksiklerin olduğu görülmektedir. Kısa zaman içerisinde de bu eksikliklerin giderileceğine inanıyoruz.

Her göreni kendisine hayran bırakan bir Zafer Anıtı olarak niteleyebileceğimiz İstanbul Havalimanı’nın sivil havacılığımızın tüm hedeflerinin gerçekleştiği bir mekân olmasını ve gençlerimize istihdam ve ülkemize yeni kaynaklar ve zenginlikler sağlamasını dileriz.

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye gerçek anlamda emekçi bir milletten oluşmaktadır. Dünyada en çok çalışan ve Avrupa’nın da en genç nüfuslardan birine sahibiz. Ülkemizdeki havacılık emekçilerinin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü, birlik, kardeşlik ve dayanışma içinde geçirmelerini dileriz.

Çalışma emniyetinin ihlal veya ihmal edildiğinde tüm sektörlerde can kayıpları yaşandığına tanıklık ettik. Ölümlü kazaları yaşadık ders aldıklarımızda oldu, çabuk unuttuklarımızda... 

Tuğrul Tuna BEKEN’in hayatını kaybettiği kaza yaşanalı da dört yıl oldu. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun, Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.

Meslektaşlarımızdan, çalışma esnasında güvenlik ve emniyet tedbirlerini almaya, iş ve işçi güvenliğini öncelikli olarak benimsemelerini önemle rica ediyoruz.

Çalışan güvenliği her zaman önceliğimiz olsun…

Her din iyi insan olma yönünde telkinlerde bulunurken son dönemde dünyanın farklı bölgelerinde masum insanların yalnızca dini tercihlerinden dolayı katledildiklerine üzülerek tanıklık ediyoruz.

Hoşgörü ve rahmet ayı Ramazan’ın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim.

“24 Mayıs Havaaracı Bakım Teknisyenler Günü” kutlu olsun. Tüm meslektaşlarımıza ve sivil havacılığımızın gelişmesi için çalışan tüm paydaşlarımıza da görevlerinde olaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği