Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 01.06.2019

Değerli Meslektaşlarım,

Sivil Havacılığımızı daha ileriye taşımak için de "% 100 Uçuş Emniyeti" ve “0 hata” hedefiyle özverili bir şekilde çalışıyoruz. "Sihirli Ellerimizle" insanlığın en büyük buluşlarından biri olan hava araçlarına bakım yapıyor ve hayat veriyoruz.

“Uçuş Emniyetinin ilk halkası ve en büyük güvencesiyiz.”

“24 Mayıs Hava Aracı Bakım Teknisyenleri Günü” dolayısıyla yayınladığımız mesajımıza ilgi gösteren başta SHGM olmak üzere tüm sektör paydaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ederim.

Ayrıca, 24 Mayıs günü Trakya Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Topluluğu tarafından düzenlenen “24 Mayıs Uçak Teknisyenleri Günü” konferansına katıldık. Havacılık bakım alanında eğitim alan genç uçak teknisyeni adayları ile buluştuk. Derneğimizin yaptığı çalışmalar ve sektörün hangi nitelikte personele ihtiyaç duyduğu ile bilgi paylaşımı yaptık. Gençlerin ilgisinden dolayı memnun olduğumuzu belirtmek isterim.

Değerli Meslektaşlarım,

İstanbul’daki geleneksel iftarlarımızı Avrupa yakasında yine Florya “Şazeli Restaurant”da gerçekleştirdik. Ayrıca, Anadolu yakasında da bu yıl ilk defa iftar organizasyonu düzenledik. Özellikle aramıza bu yıl katılan Sabiha Gökçen Havalimanında çalışan yeni üyelerimiz ve genç meslektaşlarımızla Ataşehir “Sahan Restaurant”da bir arada olduk.

Üç nesil Uçak Teknisyenleri ve sektör çalışanları ile UTED iftarlarında buluştuk…

Emekli abilerimizin eski günlerdeki zor şartlardaki çalışma ortamlarını yâd etmesi ve genç kardeşlerimizle sohbetleri iftar organizasyonlarımızın eşsiz iftariyelikleri oldu

Organizasyonlarımıza katılan veya mazeret bildirerek katılamayan tüm meslektaşlarımıza, sektör çalışanlarına ve dostlarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bu organizasyonların birlikteliğimizle güzel ve anlamlı olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim. Tüm sektör paydaşlarının bir arada olduğu ve havacılığımızı daha güzel yarınlara taşımak için fikir ve işbirliği içerisinde ortak hedefleri gerçekleştirmek için yeni çalışmaların içinde olmayı umut ediyorum…

Kıymetli Dostlar,      

Uzun zamandır gündemimizde olan ama bir türlü fırsat bulup hayata geçiremediğimiz projelerimizden biri de emekli abilerimizdeki çalışma ortamlarında çekilen resimlerini derleyerek yıllara bağlı olarak dijital bir albüm oluşturmaktı. Yakın zaman içerisinde bu çalışmaya başlayacağız.                                    

Değerli Meslektaşlarım,      

Hoşgörü ve Rahmetin sembolü olan bir Ramazan ayını daha geride bırakıyoruz.

Rabbim, hepimizi bu mübarek ayın manevi doyumuna erişen ve arınmış gönüllerle bayrama kavuşan kullarından etsin İnşallah.

Ramazan Bayramımızı kutlar, tüm insanlığa barışın, huzurun ve bereketin geldiği bir bayram olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Meslektaşlarımıza ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dileriz.

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği