Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 10.12.2018

Değerli Meslektaşlarım,

Kasım ayı içerisinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda çalışan meslektaşlarımıza yönetimde bulunduğumuz süreç içerisindeki tutumumuz ve mevcut sorunların çözümü için yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler yaptık. Özellikle lisanslandırma konusunda yaptığımız çalışmalar ve yaklaşımımızla ilgili art niyetli çıkar çevreleri tarafından yanlış bilgiler aktarıldığını gördük.

Genç meslektaşlarımızla yaptığımız toplantılarda dilimizin döndüğünce, yönetimimizin görev süresi içerisinde yapılan çalışmalara sağladığımız katkılar ile ilgili bilgi paylaşımı yaptık ve yanlış anlaşılmaları giderdik.

Yaptığımız çalışmalarımızı gençlerimizin de desteklediğini ve mevcut sorunlarımıza dernek yönetimi ile benzer yaklaşımlarda olduklarını görmekten gelecek adına umutlu olduğumu ifade etmekten mutluluk duyuyorum.

Yönetim olarak hedeflediğimiz üye sayısına da yaklaştığımızı belirtmek isterim. Derneğimizi ve mesleğimizi ne ürettiğini ve ne istediğini bilen donanımlı gençlerimizle çok daha büyük başarılara taşıyacağız.

Yeni üyelerimizi buradan tebrik ediyorum ve bir kez daha aramıza hoş geldiniz diyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Uçak Bakım Lisansı alımı sürecini, teorik sınavlar ve temel eğitim tecrübe kayıtları olmak üzere iki ana başlıkta sınıflandırabiliriz. Geçtiğimiz Ağustos ayında, SHT-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisanslandırma Talimatı güncellenmişti. Kasım ayı dergi içeriğimizde de SHT 66 Talimatı içeriğindeki “Temel Eğitim Tecrübe Kayıt Listeleri”nin güncellenmesi ile ilgili yapılan çalışmaları içeren bilgilendirme yapmıştık.

Yeni tecrübe kayıt listelerini dolduran genç meslektaşlarımızdan olumlu geri dönüşler aldık. Bu olumlu geri bildirimlerin yarattığı sinerji ile teorik sınavlarında iyileştirilmesi için girişimlerde bulunacağız.

2019 yılında da teorik sınav sorularının gözden geçirilmesi için çalışacağız.

Değerli Meslektaşlarım,

1968 yılının Aralık ayında, bir araya gelen 10 koca yüreğin öncülüğünde “THY Uçak Teknisyenleri Cemiyeti” adını alan serüvenimiz başlayalı yarım asır oldu. Daha sonra, ‘THY Uçak Teknisyenleri Derneği’ ve son olarak da “Uçak Teknisyenleri Derneği” olarak serüvenimize devam ediyoruz.

Derneğimizin kuruluşunun 50. yılını gururla yaşıyoruz. Mesleğimizi ve derneğimizi “geleneğimizden kopmadan, geleceğe taşıyacağız” abilerimizle ve genç arkadaşlarımızla dayanışma içerisinde olacağız.

Yarım asırlık bir çınar olan “UTED - Uçak Teknisyenleri Derneği”, o günden bugüne elini taşın altına koyan, havacılık bakım alanında yapılan çalışmalara katkı sağlayan, uçak bakım alanındaki tüm paydaşlarımızla Aralık ayı içinde düzenleyeceğimiz ’50. Yıl Gala Yemeği’mizde bir araya geleceğiz.

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm çalışanlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği