Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 10.02.2020

Kıymetli dostlar,

24 Ocak akşamı Elazığ ilimiz sınırlarında meydana gelen deprem hepimizi üzdü. Depremde hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.

Afet bölgesinde büyük bir özveri ile görev yapan kurtarma ekiplerimizin başarılı çalışmaları, can kayıplarının artmasının önüne geçmiştir. 

Yaşanan afet sonrasında, devletimizin büyüklüğüne ve yüce milletimizin bir ve birlikte olduğuna şahitlik ettik. Milletimizin zorluklara karşı böyle güçlü olarak tepki vermesi her zorluğun üstesinden geleceğimizi göstermektedir. 

Allah bu büyük millete başka acılar yaşatmasın.

Değerli meslektaşlarım,

Uçak Teknisyenleri Derneği’nin 30’uncu döneminde yaklaşık üç yıl dernek yönetiminde görev aldık. Yönetime aday olduğumuzda ortaya koyduğumuz hedeflerimizin bir kısmını başardık.

Özellikle, bizi etkileyen mevzuat değişikliklerinde emeğimizi, bilgilerimizi ve tecrübelerimizi çalışmalara aktardık. Derneğimizin gücünü de sahaya yansıttık.

B1.1 ve B2 kategorilerinde uçak teknisyeni adaylarının önünde engel olan ‘Temel Eğitim Tecrübe Kayıt Listeleri’nin güncellenmesinde büyük çaba sarf ettik, fayda sağladık. Lisans alım sürecinde olan arkadaşlarımızdan yapılan çalışmalarla ilgili birçok defa olumlu geri dönüşler aldık. Arkadaşlarımızın olumlu geri dönüşleri, yaptığımız çalışmaların hedeflerine ulaştığını göstermektedir. Emek verip, sonuç almaktan da mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim.

Dernek yönetimine aday olduğumuzda dile getirdiğimiz;

  • Bizleri etkileyen mevzuat değişikliklerinde aktif katılım sağlanması,
  • Derneğimizin 50’nci yılı kutlamaları,
  • Anadolu Yakası’nda üyelerimiz için şube açılışı,
  • Üye Takip Programı’nın hayata geçirilmesi,
  • Derneğin tüzel gücünün üye yararına kullanılması,
  • Dergimizin içeriğinin ve niteliğinin geliştirilmesi

gibi konularda ilerleme sağladık ve başarılı olduk.

Derneğimizin kuruluşunun 50’nci yılını tüm havacılık sektörünün hatırlamasını sağladık. Çok güzel bir gala organizasyonuyla da derneğimizin 50’nci yılını kutladık. Hatıralarımıza güzel bir anı bıraktık.

Anadolu Yakası’nda çok istenmesine rağmen bir türlü gerçekleştirilemeyen Sabiha Gökçen Şubesi’nin açılışını da gerçekleştirdik. Sabiha Gökçen şubemizi özellikle genç meslektaşlarımızın etkin kullanmasını ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamalarını bekliyoruz.

Havacılık sektöründeki kurum ve kuruluşlarla iş birliği kurduk ve güç birliği yaptık.

Yeni yönetimlerimizin de aynı yaklaşım ile çalışmaya ve ilişkilerimizi ‘gelenekten, geleceğe bağ kurma’ temasıyla taşımaya devam edeceğine inanıyoruz.

Derneğimizin Olağan Genel Kurulu ile ilgili yer ve tarih bilgilendirmelerini sosyal medya hesaplarımız ve derneğimizin üye bilgilendirme sistemlerini kullanarak yapacağız.

Sivil toplum örgütlerinin gücünü üyelerinden aldığını biliyoruz. Derneklerimizde üyelerin desteği ve katılımıyla dernek yönetimlerine alternatif seçenekler üretmeli ve demokrasimizin kurumsallaşmasına hep birlikte katkı sağlamalıyız.

Tüm ilgilileri genel kurulumuza davet ediyoruz.

Meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği