Bekleme Ekranından Çık

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,


Öncelikle, Mali’de rehin alınan Türk Hava Yolları (THY) personelinin zarar görmeden kurtulmasının hepimizi sevindirdiğini belirtmek isterim. THY yönetimine ve personeline geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve camia olarak bu tip üzücü olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım,


Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2015 yılı içerisinde, derneğimizin 29. Olağan Genel Kurulunu yaptık, Avrupa Birliği uyum yasaları neticesinde istemediğimiz işkolu değişikliğine tanık olduk. Ayrıca, elim bir iş kazası sonrasında değerli arkadaşımız Tuğrul Tuna BEKEN’i kaybetmenin üzüntüsünü de yaşadık. Bizleri bu kadar etkileyen başka bir dönem hatırlamıyorum. 

 

Sektörümüz sürekli büyüyor. Hepimiz bu durumdan keyif alıyoruz. Ancak, bu da iş yükünün dolayısıyla iş gücü açığının gün geçtikçe arttığını göstermektedir. Hepimizi üzen elim kaza meydana geleli yaklaşık 6 ay oldu. Benzer kazaların yaşanmaması için, çalışan emniyeti ile ilgili süreçlerin iyileştirilmesi, çalışma sürelerimizin hatayı azaltacak şekilde düzenlenmesi ve dinlenme sürelerimizin artırılması beklentilerimiz arasındadır.

 

2015 yılı içerisinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından düzenlenen ve bizleri etkileyen yönetmeliklerin hazırlık çalışmalarına bir temsilci ile katılım talebimiz oldu ve olumlu bulundu.
Lisanslandırma yönetmelikleri ile ilgili yapılacak toplantılarda, çalışanların gözünden sektörümüzdeki sıkıntıları ilgililere aktarma imkanımızın olduğunu ifade etmek isterim.

 

Ayrıca, Eylül ayı içerisinde, SHGM ve YÖK yetkilileri, üniversite ve sektör temsilcilerinin katıldığı,yükseköğretimin sektörle bütünleşmesini amaçlayan, SHGM-YÖK Komisyonunun 7. toplantısına UTED olarak katıldık. Toplantıda, havacılık bakım eğitimi sisteminin, sektörün ihtiyaçlarına katkı sağlamadığını ifade ettik. Ayrıca, toplantıda sizlerden gelen talep ve istekleri ilgililer huzurunda bir kez daha gündeme getirdik.

 

Değerli Meslektaşlarım, 2015 yılı içerisinde,
Geleneksel 23 Nisan ve iftar etkinliklerimiz gerçekleştirdik. 23 Nisan etkinliklerimizde, çocuklarımızı çalıştığımız bakım ortamları ile tanıştırdık, geleneksel iftarlarımızla üç nesil Uçak Teknisyenleri aynı ortamı paylaştık.


Aylık yayınladığımız UTED Dergimizin içeriğini zenginleştirerek yayın kalitesini artırdık. Ayrıca, yayın maliyetlerinde ise önemli ölçüde tasarruf sağladık.


Genç meslektaşlarımızın derneğimize kazandırılmasını çok önemsiyoruz ve buna yönelik çalışmalar yaptık. Ancak, henüz hedeflediğimiz genç üye rakamlarına ulaşamadık. Üyelik çalışmalarımızla sektördeki tüm meslektaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun için sektörde çalışan tecrübeli abilerimizin ve arkadaşlarımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz.


Değerli Meslektaşlarım,


Buradan, bir önceki yönetimde görev alan ve olağan genel kurulumuzda yönetime aday olan ve seçimi kaybeden, samimiyetsiz davranarak üyeliklerine veya aidat ödemelerine son veren arkadaşlarımızın olduğunu üzülerek bilgilerinize sunmak isterim.


Emniyetli çalışmalar dilerim.
Saygılarımla,

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği