Thumbnail
  • 15.05.2023

Air Serbia uçakları; bilime, akla ve Turkish Technic’e emanet

 

THY Teknik A.Ş. ile Sırbistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Air Serbia arasında 5 uçaklık üs bakım anlaşması imzalandı. İlk uçağın üs bakımı Atatürk Havalimanı tesislerinde tamamlandı. Nisan ayının sonlarında hangara alınan Nikola Tesla kuyruk boyamalı uçağı, üç ayrı Air Serbia uçağı izleyecek ve devam eden aylarda bu uçakların üs bakım hizmetleri de Atatürk Havalimanı tesislerinde THY Teknik A.Ş. bünyesinde tamamlanacak.

 

Mikail AKBULUT

THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü

“Airbus tipi uçakların bakım-onarım operasyonları konusunda onlarca yıllık tecrübeye sahibiz. Sunduğumuz kaliteli ve güvenilir bakım-onarım hizmetlerimiz ile Air Serbia’nın beklentilerini karşılamaya hazırız” ifadelerini kullanarak, Air Serbia ile olan iş birliğini güçlendirmenin verdiği mutluluğu belirtti.

 

 

Jiri Marek

Air Serbia Ceo’su

Airbus filosundaki uçakların bakımını THY Teknik A.Ş.’ ye emanet ederek iki şirket arasındaki mükemmel bir ortaklığın başlangıcı olduğuna inandığını vurguladı. Kuyruk boyamaları, Sırp asıllı bilim insanları ve mucitleri olan Air Serbia uçakları; bilime, akla ve Turkish Technic’e emanet.

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği