DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,


Öyle bir ay yaşadık ki etkilerini kelimelerle tarif etmek mümkün değil. 

 

29 Haziran 2015 tarihinde Atatürk Havalimanında yaşanan canlı bomba saldırısı ve can kayıpları hepimizi ziyadesi ile üzmüştü. Patlamanın hemen sonrasında havalimanındaki operasyonun kesintisiz olarak devam etmesini sağlamanın büyük bir başarı olduğunu ifade etmek yerinde olur. Hatırlayacağınız üzere benzer patlama Brüksel de yaşanmış ve hava limanı bir haftadan fazla uçuş operasyonuna kapalı kalmıştı. Terörün dilinin, dininin, ırkının olmadığı hepimiz tarafından ifade edilmektedir. Masum insanları hedef alan her tür terörü lanetliyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Ülke olarak 15 Temmuz gecesi çok büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Millet olarak kapkara bir ihaneti ve ahlaksızlığı yaşadık. Bu rezilliği bu millete reva görenleri Rabbim kahreylesin.

 

Bu karanlık gecede, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın çağrısı ile, Yüce Milletimizin vatanın her köşesinde, ihanete anında tepki göstermesi ve kararlı duruşu geleceğimizi kurtarmıştır.

 

Vatan hainlerine karşı Kurtuluş savaşımızdaki “Milli İrade” ruhunun yeniden tecelli ettiğini söylemek uygun olacaktır. Millet olarak, “mevzuu vatan ise gerisinin teferruat” olduğunu gördüğümüz bir geceyi yaşadık.

 

Bu ihanet hareketi esnasında, Atatürk Havalimanı da işgal edilmiş ve görevi başında olan havacılık emekçileri ve meslektaşlarımızın da canına kast edilmişti. Şer odaklarının masum insanlarımızı katlettiğine hep birlikte şahit olduk.

 

Sokaklarda tanklara dur diyen koca yüreklere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu ihanet gecesinde demokrasiyi korumak için şehit olan tüm vatanperverlere Allahtan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum.

 

Ben de her “Türkiye Cumhuriyeti” vatandaşı gibi, bu Yüce Milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Hepimize büyük geçmiş olsun.

 

Ülke olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Gün bir ve birlikte olma, aynı ortak değerleri merkeze koyarak hareket etme zamanıdır. Bu ihanet sürekli sorgulanacak ve belleklerimizdeki yerini koruyacaktır. Egemenliğimize karşı yapılan bu ahlak dışı saldırının sorumlularının ve destekçilerinin hak ettikleri cezaları alacaklarına şüphemiz bulunmamaktadır.

 

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda devlete ihanet eden hainlerin ayıklaması sürecinde masum vatandaşlarımızın da canının yanmaması beklentimizdir.


Bu yeni dönemin ülkemize huzur ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve
emniyetli çalışmalar dilerim.


Saygılarımla...

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği