Bekleme Ekranından Çık

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

16 Ocak 2017 tarihinde, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek havalimanına inişinde meydana gelen kaza hepimizi üzmüştür. Elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ACT Havayolları – My Cargo firması çalışanlarına sabır ve metanet dilerim.

 

“Havacılığın, emniyet merkezli bir sektör olduğunu” ve uçuş operasyonunda görev alan tüm çalışanların “emniyet zircirinin birer halkası” olduğunu bilerek görevlerimizi yerine getirmemiz gerektiğini tekrar hatırlatmak isterim.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Özellikle, B1.1 ve B2 kategorilerinde uçak teknisyeni adaylarının önünde engel olan “Temel Eğitim Tecrübe Kayıt Listesi”nin güncellenmesi çalışmalarında son aşamaya gelindiğini bilgilerinize sunarım. Artık SHGM tarafından yayınlanacak yönetmelik veya talimat ile lisanslandırma sürecinin daha sağlıklı işleyeceğini söylemek uygun olur. Bizlerde bir an önce lisanslandırma süreci iyileştirme çalışmaların yürürlüğe girmesini ve SHGM lisansına sahip meslektaşlarımızın sayısının artmasını ve uçak bakım alanında yetkili personel sayısının artmasını iş yükü sorumluluğunun paylaşılmasını bekliyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Uçak Teknisyenleri Derneği’(UTED) nin 29. Döneminde yaklaşık iki yıl dernek yönetiminde görev aldık. Yönetime aday olduğumuzda ortaya koyduğumuz hedeflerimizin bir kısmını başardığımızı ifade etmek isterim.

 

Dernek yönetimine aday olduğumuzda dile getirdiğimiz;

  • SHGM ile uçak bakım çalışanlarının buluşturulması
  • Bizleri etkileyen mevzuat değişikliklerinde aktif katılım sağlanması
  • Üst düzey yöneticilerle çalışanların buluşturulması
  • Derneğin tüzel gücünün üye yararına kullanılması,
  • Dergimizin içeriğinin ve niteliğinin geliştirilmesi

gibi konularda başarılı olduğumuzu ifade etmek uygun olur.

Yönetimde geçirdiğimiz iki yıl içerisinde dört rakamlı üye sayısına ulaşmakta hedeflerimiz arasında idi, maalesef bu hedefimizi gerçekleştiremedik.

 

Camiamıza faydası olan herkes ile çalıştık, aynı yaklaşım ile çalışmaya ve ilişkilerimizi “gelenekten, geleceğe” taşımaya devam edeceğiz.

Derneğimizin 30. Olagan Genel Kurulunu, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü Atatürk Havalimanı B kapısında, “THY Eğitim Akademisi “15 Temmuz Konferans Salonu”nda gerçekleştireceğiz. Tüm ilgilileri genel kurulumuza davet ediyoruz.

 

Sivil toplum örgütlerinin gücünü üyelerinden aldığını biliyoruz. Bizlere verdiğiniz büyük desteğin bilincindeyiz. Üyesini temsil edemeyen yönetimlere alternatif seçenekler üretmeli ve demokrasimizin kurumsallaşmasına hep birlikte katkıda bulunmalıyız.

 

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

 

Saygılarımla...

Önerdiklerimiz

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği